Firemná komunikácia

Súčasťou firemnej kultúry je nepochybne firemná komunikácia. Výmena informácií pomáha v napredovaní firmy. Rýchlosť komunikácie nám pomáha v uspokojení zákazníka v čo najkratšom čase. A pravdou je, že spokojný zákazník nám jednoduchšie vyplatí faktúru ako nespokojný. Pre firmu sú preto veľmi dôležité rôzne komunikačné kanály medzi pracovníkmi a rovnako komunikácia so zákazníkmi.

Najčastejšie používané komunikačné kanály sú:

1. firemný email

2. web stránka

3. telefón

4. messaging – jabber

5. firemný blog

Technológií by sme našli ešte mnoho.

Mnohé menšie firmy zanedbávajú skutočnosť potreby firemnej komunikácie a správnych prostriedkov voči svojim klientom. Veľmi častým problematickým bodom býva firemný email. Nie každému je dôveryhodná firma, ktorá má síce svoju stránku vo formáte www.firmicka.sk ale email má uvedený firmicka@gmail.com.  Doporučujem pri doméne využívať ju naplno a vytvoriť si firemný email. Netreba však zabudnúť na niektoré špeciálne adresy napr. info, firma, reklamácie. Nie je horšia vizitka firme, ak takáto schránka aj existuje ale nie je monitorovaná. Jednoducho sa dá vytvoriť alias na niektorú z existujúcich schránok a takto reagovať aj na takéto správy.

Firemá stránka by mala zahŕňať najmä najdôležitejšie údaje a to názov firmy, čím sa zaoberá, kontakt a aj s mapou. Čím jednoduchšia stránka, tým je prehľadnejšia. Stránka by sa mala načítať veľmi rýchlo, aby návštevníka neodradila. Treba overiť, či stránka je správne zobrazená v rôznych prehliadačoch (firefox, safari, explorer, opera …). Ak Vám stránku nezobrazuje správne niektorý z prehliadačov, treba sa obrátiť na dodavateľa stránky.

Bez telefónu sa v dnešných časoch nezaobíde snáď nikto. Hlavné vetvy sú mobilné telefóny a prípadne pevná linka. Každá z nich má svoje výhody. Mnoho ľudí už videlo skratku VOIP ale netuší o čo ide. Je to telefonovanie cez internet – VOICE OVER IP. Je to technológia, ktorou si môžete jednoducho prepojiť svoje pobočky napr. v Bratislave a v Košiciach a pritom si volať medzi sebou ako klapky. Tu je veľká možnosť ako ušetriť na nákladoch. Táto technológia zvláda viac ako klasická telefónna linka. Viete si priamo vybrať zo spoločného telefónneho adresára volaného, môžete zanechať odkaz, informovať sa, kedy volaný ukončil hovor, prípadne si nastaviť presmerovania telefónu na kolegu, nastaviť “out of office reply”. Takáto linka ušetrí čas a samozrejme tým aj náklady.

Jabber je technológia, ktorá dopĺňa spomínané služby vo firemnom prostredí. Jednoducho sa prihlásite každé ráno a vidíte svojich kolegov online. V prípade potreby vykonzultovať jednoduchú skutočnosť stačí napísať kolegovi/kolegyni krátku správu a odpoveď môže prísť v priebehu pár sekúnd. Je to ideálny komunikačný nástroj počas firemných schôdzí, kedy nie je vhodné telefonovať. Takto vás môže ktokoľvek kontaktovať a odkonzultovať krátke prípady. Ako ideálny doplnok ho môžete použiť pri zasielaní odkazov (web linky), preposielanie súborov a podobne, kedy sa nedá použiť telefonický kontakt alebo je zdĺhavejšie napísať email.

Ak nemáte skúsenosti s týmito technológiami, neváhajte nás navštíviť na eusolutions.sk.

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera